Satın aldığım ürün ne zaman kargoya verilecek?

   

Satışını yaptığımız tüm ürünler, ürün detayında aksi belirtilmediği sürece, en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. 

Teslimat süreleri gideceği bölgeye ve kargo firmasına göre değişiklik göstermekle beraber İstanbul içi için 1-2 iş günü, İstanbul dışı için ise 1-3 iş günü sürebilmektedir.

Siparişimin teslimatı aşamasında nelere dikkat etmeliyim?

   

Yoncatoptan olarak, satışını yaptığımız ürünler, tedarikçi firmalardan alınıp , paketleme aşamasına kadar bir çok defa hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle hassas ürünler de, ( kırılgan yapıya sahip malzemeler vb.) taşıma esnasında yaşanabilen düşme yada benzeri kazalardan veya hatalı kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu durumda;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken önemli bir husus, kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır.

Örneğin, “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.“ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır.

Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

Örneğin : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.

Ürün teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz, bize bilgi vermenizi rica ederiz. Müşteri Hizmetleri Departmanımız size gereken desteği verecektir. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Lütfen hasarlı ürünü iade ederken, hasarlı ürününü, size teslimatı yapan kargo firması ile bize gönderiniz. Örneğin ; Sürat Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Sürat Kargo ile yapmalısınız. Aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

   

Siparişinizi iptal etmeden önce, sitemize üyelik girişi yapıp, ana sayfanızda yer alan “Hesabım/Sipariş İşlemlerim" bölümünden siparişinizin durumunu kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse, İletişim Formu aracılığı ile, talebinizi iptal etme sebebiniz ile birlikte bize iletebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız gereken iptal işlemini ve varsa para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

İade/Değişim ürününü gönderdim. Teslim aldınız mı?

   

İade işlemleri için göndermiş olduğunuz ürün adresimize ulaştığında, kayıtlı e-posta adresinize ulaştığına dair bilgi göndermekteyiz. 

İade etme süresi kaç gündür?

   Siparişinizin ürün iadesini, siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren, takip eden 14 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Üründe bulunan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. İade etmek istediğiniz ürünlerin kullanılmamış olmaları, paketinin zarar görmemiş olması ve iadesi mümkün ürün kategorisinde olması gerekmektedir.

İade süreci hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR