TEMSİLCİMİZ OLUN (DROPSHIPPING)

BAŞVURU; (Form Doldur)


Başvuru yapabilmeniz için siteye buradan öncelikle üye olmanız gerekmektedir. (Link :https://www.yoncatoptan.com/UyeOl.aspx) Üyelik ücretsizdir. Herhangi bir yıllık aidat vs ücretleri yoktur. Yukarıdaki başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra is ortaklığınız aktif edilmektedir.


Firmanıza ürün XML desteği alabilmeniz için Akbank Hikmet Çelik TR67 0004 6002 0388 8000 0237 04 numaralı hesabımıza " XML havuz ödemesi " açıklamalı 2000 TL yatırmanız gerekiyor. Yatırdıktan sonra biz sizi arayıp XML teslimini gerçekleştiriyoruz. Satın aldığınız ürünlerin yatırdığınız 2000 TL içerisinden düşüleceğini garanti ediyor ve ek olarak hiçbir ücret talep etmiyoruz.


Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Dropshipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depo’da stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.


SİPARİŞLER; Başvurunuz onaylandıktan sonra aktif edilirsiniz. ‘Üye Girişi’ yaparak toptan fiyatlarınızı görürsünüz. Hafta içi saat 17:00 a kadar verilen siparişler en geç ertesi gün kargoya teslim edilmektedir. Kargolama maksimum 2 iş günü içinde yapılmaktadır. MNG Kargo ile gönderim yapılmaktadır. Ödemelerinizi 2000 TL’lik cari hesaba yapmanız gerekmektedir. Hesabınızdaki tutar 100 TL’nin altına düştüğünde

limit uyarı maili ile bilgilendirilirsiniz. Tekrar minimum 2000 TL ödeme yapmanız gerekir. Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi
bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Müşterilerinizin siparişlerini direkt müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür.


ÜRÜN KAR ORANLARI; Ürün kar oranları, %30 ile %70 arasında değişmektedir. XML çıktısında size, KDV dahil olarak son kullanıcı satış

fiyatları ile gönderilmektedir. Çeşitli dönemlerde sizler için hazırladığımız kampanyalar sayesinde sizde müşterilerinize uygun fiyatlar sunabilme
imkanı buluyorsunuz.

 

FATURALANDIRMA ; Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları sipariş gününde kesilmektedir.


İADE VE GARANTİ ŞARTLARI; Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit ya da kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir.

Ön ödeme olarak Havuz hesabımıza yatırdığınız 2000 TL ücret nakit olarak iade edilmemektedir. Ancak 2000 TL ücrete eş değer istediğiniz ürünü göndermekteyiz.
Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kontrol edilir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanagı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.


XML TEDARİĞİ VE KULLANIMI; Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullana bilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR